Україна - Наш Дім

Україна - Наш Дім
"Українська Атлантида" Бакота у Хмельницької області Ти напевно чимало чув про Атлантиду. Легендарне стародавнє місто, що поховане під водою, і одна тільки згадка про яке максимально розбурхує уяву. А як щодо української Атлантиди? Так, вона теж існує. Щоправда, про нашу відомо в рази більше і це не може не тішити.

Бакота – саме таку назву має містечко, а точніше село, що суцільно пішло під воду у 1981 році під час будівництва Дністровської ГЕС. Але ж давай по порядку.

Село знаходиться у Кам’янець-Подільскому районі Хмельницької області і має свою багату історію. Перші згадки про нього датовані аж 1024-м роком. Судячи з археологічних даних, уздовж берегової лінії Дністра тут був облаштований скельний монастир. У печерах якого люди неодноразово переховувалися під час набігів татар.

Сьогодні Бакота – це ласа місцина уздовж Дністровського узбережжя, яка привертає увагу мандрівників, які шукають справжніх пригод. У руїнах монастиря тут можна знайти залишки стародавніх фресок. А за легендою, частково підтвердженою дослідженнями, під водою тут покоїться справжній семисаженний відбиток Будди.

А як зустрінеш тут лицарів, що марширують бойовим строєм – не лякайся. Таке мальовниче місце не могло залишитись без уваги прихильників реконструкцій історії та історичних рольових ігор.
45
← До всіх випусків
Поділіться цим випуском з друзями
👍 Приєднуйтесь до нас
📱 Слухайте зі смартфона