Зараз в ефірі
Ксенія Новікова до 14:00

Україна - Наш Дім

Україна - Наш Дім
Чорне озеро у Кіровоградській області У Чорному-чорному лісі, Знам’янського-Знам’янського району, Кіровоградської-Кіровоградської області – застигло Чорне-Чорне озеро.

Ну добре. Жартуємо. Просто Чорне озеро. Але не пожартуємо, якщо скажемо, що це наймістичніша водойма України, оповита безліччю таємниць та загадок.

Ранковий туман щоночі накриває поверхню озера білою імлою, і тим не менше неможливо не помітити плавучі острівки, із яких ростуть чагарники і дерева. Неможливо навіть перерахувати те розмаїття рослинності, яке охоплює Чорне озеро з усіх боків.

Одна з головних загадок озера – це його невідома глибина. Важко уявити, але її так досі не встановлено. Є тільки припущення, що воно подвійне: верхня частина утворилася за багато років з опалого листя та гілок, а нижню сховано десь глибоко-глибоко під товщею першої. Крім того, майже весь рік температура води в озері коливається в межах 12-13 градусів. Воно ніколи не нагрівається влітку. І ніколи не замерзає взимку.

Загальна площа Чорного озера сягає близько 16 гектарів. Але і це достеменно невідомо. Ходять легенди, що десь на невідомому дні Чорного озера приховано безліч скарбів, і навіть лежить золота карета.

Та правда це чи ні – вирішувати тобі.
28
← До всіх випусків
Поділіться цим випуском з друзями
👍 Приєднуйтесь до нас
📱 Слухайте зі смартфона